Přejít na obsah

Vlastnosti CSM

Co je CMS Typo3
Základní vlastnosti CMS

  • Uživatelské rozhraní. Každý CMS má své uživatelské rozhraní pro správu obsahu.  Naučit se s ním pracovat je jako nainstalovat si nový program a  chvíli zkoumat jeho funkce. Jde to rychle a je to pohodlné.
  • Multijazyčnost jak na straně uživatele, tak na straně administrátora.
  • Přehledná správa obsahu. Jednotlivé WWW stránky vidíte v jejich přirozené  hierarchii a nemusí Vás zajímat jak a kde jsou uloženy.
  • Podpora různých rozšíření. Anketa, diskuze, novinky a další jsou rozšíření  CMS systému, které dodají vašim stránkám dynamiku. Se statickou  prezentací nemožné věci. Navíc pomocí CMS velmi lehce ovladatelné.
  • Uživatelské účty. Můžete snadno navolit pro každého zaměstnance (uživatele) práva a omezení pro správu obsahu.

 To je samozřejmě jen pár věcí, které CMS obsahuje. Samozřejmě nelze  pominout dnes již nezbytný a přítomný SEO modul. Další vlastnosti se  mění od systému k systému.

Pozice uživatelů na webech s redakčním systémem Typo3

Návštěvník webu
Návštěvník webu má přístup pouze do veřejných částí webové prezentace.

Redaktor
Vkládá  a spravuje stránky/články. Nemá  možnost schvalovat stránky/články  ke zveřejnění. Redaktor má přístupová  práva pouze do administrátorem určených sekcí.

Editor
Editor má práva jako redaktor, ale   s možností schvalovat stránky/články. Editor má přístupová práva pouze do administrátorem určených sekcí.

Administrátor
V rámci  jednotlivých domén, na které má  administrátor právo, nastavuje prostředí redakčního systému, provádí  správu obsahu (má nastaven plný přístup do všech sekcí) a případně  registrovaných uživatelů.

Superadministrátor
Spravuje přístupová práva jednotlivých  administrátorů k prezentacím a má možnost přímo přistupovat  do jednotlivých webových prezentací.
©2017 Vratislav Kořínek
Návrat na obsah